top of page
kongretv-logo.png

YASAL UYARI

Site Kullanım Şartları

KongreTV Platformu’na hoş geldiniz.

SERENAS Uluslararası Turizm Kongre Organizasyon A.Ş. (“Serenas Group”) olarak Şirketimizin tüm faaliyetleri ve hizmetleri kapsamında kişisel verilerinizin korunmasına büyük özen gösteriyor ve mevzuata uyum gösteriyoruz. Bu kapsamda, KongreTV Platformu’na üyelik hesabı açmanız ve kongrelere katılımınıza dair işlenen kişisel verileriniz hakkında sizi bilgilendirmek isteriz.

1-İŞLENEN KİŞİSEL VERİLERİNİZ VE İŞLEME AMAÇLARI

Serenas Group tarafından yürütülen kongre ve organizasyonlar kapsamında tarafınızca KongreTV platformuna üye hesabı açmak için üyelik formunu doldurmanız halinde, adınız ve soyadınızdan oluşan kimlik verileriniz, e-posta adresinizden oluşan iletişim verileriniz, çalıştığınız kurum ve birimden oluşan mesleki deneyim verileriniz, ve avatar olarak fotoğrafınızı yüklemeyi tercih etmeniz halinde görsel kayıtlarınız ile platform içerisindeki faaliyetlerinize ilişkin işlem güvenliği verileriniz tarafımızca organizasyon ve etkinlik yönetimi, müşteri ilişkilerinin yürütülmesi, bilgi güvenliği ve erişim yetkileri süreçlerinin yürütülmesi, talep ve şikayet takibi ile pazarlama süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla veri sorumlusu sıfatıyla toplanacak ve işlenecektir.

Bununla birlikte kongre ve organizasyonlara ilişkin bulunduğunuz yorum ve görüşler, sorular ve anekdotlar organizasyon ve etkinlik yönetimi ile eğitim faaliyetlerinin yürütülmesine bağlı olarak işlenebilir.

KongreTV çerez uygulamaları nezdinde işlenen verilerinize dair bilgi almak için lütfen Çerez Politika’mızı okuyunuz.

2-KİŞİSEL VERİLERİNİZİN TOPLANMA YÖNTEMİ VE HUKUKİ SEBEPLERİ

Kişisel verileriniz KongreTV üyelik hesabı açmanız esnasında doldurduğunuz formlar ile üyelik hesabınızı açmanız akabinde girdiğiniz bilgiler, kongre ve organizasyonlara katılımınız, bildirdiğiniz görüşler ve yorumlar, platform içerisindeki aktiviteleriniz vasıtasıyla elektronik ortamda otomatik olan ve olmayan yöntemler ile toplanmaktadır. Toplanan ve kaydedilen bu kişisel verileriniz, platformumuzdan aldığınız hizmete bağlı olarak sözleşmenin ifası için zorunlu olması, açık rıza gerektiren hallerde verdiğiniz açık rızanız ve organizasyon yönetiminin yürütülebilmesi için meşru menfaatimiz sebeplerine dayanılarak işlenmektedir.

3-KİŞİSEL VERİLERİNİZİN AKTARILMASI

İşbu aydınlatma metninde belirtilen kişisel verileriniz, tarafımızca hukuki işlerin yürütülmesi ve takibi, talep ve şikayetlerin takibi, finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi, bilgi güvenliğinin sağlanması ve yürütülmesi, yetkili kişi kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi, stratejik planlama ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarıyla hissedarlarımız ve iş ortaklarımız, avukatlarımız, danışmanlarımız, hizmet alınan diğer gerçek veya tüzel özel hukuk kişileri ve yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile paylaşılabilir. Bununla birlikte, kişisel verileriniz anonimleştirilmek suretiyle istatiksel raporlama ve analiz faaliyetlerinde kullanılabilir.

4-KİŞİSEL VERİLERİNİZ İLE İLGİLİ HAKLARINIZ

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesinde sayılan haklarınıza ilişkin taleplerinizi, SERENAS Uluslararası Turizm Kongre Organizasyon A.Ş. iletişim kanalları üzerinden usulüne uygun başvuru yaparak iletebilirsiniz. Buna göre, taleplerinizi iletmek için sistemde kayıtlı e-posta adresiniz üzerinden kvk@serenas.com.tr adresine e-posta gönderebilir, Hilal Mah. Cezayir Cad. No:13 06550 Yıldız, Çankaya/ANKARA adresine iadeli taahhütlü mektup veya noter kanalıyla ulaştırabilirsiniz.

TİCARİ İLETİ İZİN METNİ

Kongre ve organizasyon hizmetleri ile başkaca ürün, hizmet ve etkinliklerin tanıtımına ilişkin SERENAS Uluslararası Turizm Kongre Organizasyon A.Ş. tarafından reklam, kampanya ve promosyon süreçleri ile müşteri memnuniyet değerlendirme çalışmaları kapsamında iletişim verilerimin aracı hizmet sağlayıcıları vasıtasıyla işlenmesine ve bildirdiğim iletişim adreslerime elektronik ticari ileti gönderilmesine izin veriyorum.

bottom of page