top of page
UNEKO-header.jpg

31. Ulusal Neonatoloji Kongresi
UNEKO 2024'ün Ardından

Sevgili Meslektaşlarım,

Bu yıl 24-28 Nisan 2024  tarihleri arasında Antalya Kaya Palazzo Kongre Merkezinde 31. Ulusal Neonatoloji Kongremizi gerçekleştirdik.

Yıllardır sizlerin değerli destekleriyle düzenlediğimiz bu kongreler sadece yenidoğan alanındaki yeniliklerin değil; aynı zamanda gerek yurt içi gerekse yurtdışından katılan değerli hocaların tecrübelerinin paylaşıldığı, genç meslektaşlarımızın değişik alanlarda yaptıkları çalışmalarının tartışıldığı ve de hekimler arası dostlukların sağlamlaştırıldığı etkinlikler olup her yıl bilimsel ve sosyal açıdan bir şölene dönüşmektedir.

Bu yıl da yabancı konuşmacı ve katılımcı sayımızı yüksek tutarak "Uluslararası Kongre" unvanımızı korumak istedik. Bilimsel programımızı 3 ana salonda yürüterek kongremize gelen tüm katılımcıların her an ilgilerini çekecek bir konuyu dinleme fırsatı bulduklarını umuyoruz. Bir salonda neonatoloji alanındaki bilimsel yenilikler ve en güncel konular sunulurken, diğer salonda günlük uygularımızda sık karşılaştığımız hastalık ve sorunlar interaktif paneller, olgu sunumları veya pro-con oturumlar ile detaylı olarak tartışıldı. Üçüncü salonu ise yenidoğan bakımının vazgeçilmez parçası olan yenidoğan hemşirelerimizin eğitimine ve bildiri sunumlarına ayırmış bulunmaktayız. Hemşirelik oturumlarında yine alanlarında çok deneyimli yenidoğan hemşirelerimiz ve yenidoğan uzmanı hocalarımız konuşmacı oldukları bu oturumların hem hekim, hem de hemşire arkadaşlarımıza çok yararlı ve verimli olduğuna inanıyoruz. Kongre boyunca değişik alanlardaki ödüllerimiz; sözlü bildiri ödülleri, tartışmalı poster bildiri ödülü, ve hemşirelik sözlü bildiri ödülünün yanında, en iyi yayınlanmış makale, en iyi 3 proje ve kongre sırasında yapılan sınavla derneğimizin yurt dışı burs ödülleri sahiplerini buldu.

Kongrelerin, bilimsel kazanımlar yanında sosyal birlikteliği de sağlayan ortamlar olduğunu biliyoruz. Her sektörden yenidoğana hizmet veren pek çok kişiyi bir araya getiren kongremizin doğal ortamı zaten güzel bir iletişim sağlıyor. Hepinizi hem bilimsel hem de sosyal olarak doyurucu olan UNEKO 31’e katılımlarınızdan dolayı saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.


Prof Dr. Esin Koç
Kongre  Başkanı

info
webcast

WEBCAST

31. Ulusal Neonatoloji Kongresi UNEKO 2024 Bilimsel Programı

Webcast yayını içersinde yalnızca sunumunun yayınlanmasına izin veren konuşmacıların videosu bulunmaktadır!

25 Nisan 2024

SALON A
SALON B

26 Nisan 2024

SALON A
SALON B

27 Nisan 2024

SALON A

28 Nisan 2024

SALON A
SALON B

Kongre Bilimsel Programı: www.uneko2024.org/tr

Dernek-Film

KONGRE AÇILIŞ FİLMİ

bottom of page